Сексуальна активність сучасної української молоді

© Микола Махній, 2009

Сексуальна активність сучасної української молоді

Кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями…

Тарас Шевченко

Моніторинг сексуальної поведінки української молоді 14-24 років проведений під проводом Державного інституту проблем сім’ї та молоді у 2004 році засвідчив, що середній вік, коли відбувся перший сексуальний контакт у чоловіків, становить 16,5, а у жінок – 17,1. Зафіксовано також різницю між тим, як оцінюють респонденти вік свого першого сексуального партнера залежно від статі: у чоловіків середній вік партнерки/партнера складає 17,6, а у жінок – 21,0. Різницю між середнім віком, в якому відбувся перший сексуальний контакт, у чоловіків та тим, як оцінили жінки середній вік свого першого партнера, можна пояснити тим, що чоловіки схильні додавати собі декілька зайвих років при знайомстві з протилежною статтю.

На запитання Чи вступали Ви коли-небудь в сексуальні стосунки? переважна більшість опитаних (59%) дали ствердну відповідь, 40% заперечну і відмовилися від відповіді 1% опитаних.

Віковий розподіл респондентів, які вступали колинебудь в сексуальні стосунки, тобто мали сексуальний контакт з іншою особою, свідчить, що 5% 14річних опитаних мали такий досвід.

Серед респондентів, які вступали колинебудь в сексуальні стосунки, відсоток чоловіків вищий (63%), ніж відсоток жінок (55%). Також зафіксована різниця між отриманням першого сексуального досвіду за статтю: серед 14-річних відсоток хлопців, які вже мають такий досвід, 8%, а серед дівчат – 3%. В групі 16річних також зафіксовано суттєву різницю: відсоток молодих жінок, які вже вступали в сексуальний контакт, становить 15%, водночас цей же показник у чоловіків 31%.

Аналізуючи сексуальну активність, яка має вираження у кількості сексуальних партнерів, дослідники зафіксували схильність респондентів (як жінок, так і чоловіків) мати в середньому одного постійного сексуального партнера. Протягом року чоловіки в середньому мали контакт з 4,07 випадковими партнерами, а жінки з 3,3. Розподіл середньої кількості випадкових партнерів фіксує притаманність подібних контактів усім віковим групам, але частота контактів з випадковими партнерами більш властива молодим людям 15-17 років (у даній групі середня кількість випадкових партнерів становить 3,99.

Дані моніторингу свідчать, що найширше респонденти практикують вагінальний вид сексуального контакту (84%), 24% з усіх, хто мав сексуальні контакти протягом останніх 12 місяців, практикували оральні контакти і 6% – анальні контакти.

Щодо практики вагінальних контактів, то розбіжностей щодо використання даного виду сексуальних контактів між чоловіками та жінками не зафіксовано (84% і 85% відповідно).

Щодо орального сексу як виду сексуальних контактів, то тут зафіксована різниця: відсоток чоловіків, які практикували оральний секс, перевищує відсоток жінок (28% і 20% відповідно). Така ж тенденція спостерігається щодо практики анального сексу: 7% чоловіків і 5% жінок практикува ли цей вид сексу протягом 12 місяців.

Щодо практики вищезазначених видів сексуальних контактів залежно від віку слід зазначити, що 14-річні схильні практикувати вагінальний секс (55%). Найвищий відсоток респондентів, які практикують оральний секс, спостерігається серед респондентів віком 22-24 роки (38%), як і відсоток практикуючих анальний секс (10%).

Національне опитування показало, що тема сексуальних стосунків між чоловіками є доволі закритою і респонденти намагаються її обходити. Так, серед опитаних чоловіків тільки 2% визнали, що в них був колись сексуальний зв’язок з чоловіком, 53% відповіли, що ніколи не вступали у сексуальний зв’язок з партнерами тієї ж статі, а 5% відмовились відповідати на поставлене запитання.

Сексуальна активність сучасної української молоді: 2 комментария

  1. в принципі вважається що дівчина має віддатися тому єдиному інакше буде шльондрою. ніхто не бере до уваги що жінки — створіння ніжні чутливі і ( пробачте і не нашліть анафему на суді феміністок) до певної міри дурненькі. м на жаль не завжди вибираємо того самого. чолвіки мисливці. і більшості одного треба. розповідаю. був перший і коханий. проміняв на наркоту. другий втік в німеччину і зник хоча обіцяв вернутися. третій виявився нездатним причому замість вирішувати проблему втік із сорому. як потім зясувалося не від мене одної. четвертий і пятий чесно кохали мене і я чесно намагалася збудувати стосунки але по через 2 місяці рівно розуміла шо то не моє. велася певно через самотність. номер шість був дуже красивим але… туповатм. через місяць його бородаті анекдоти довели до сказу. але як партнер встиг зачислитися. сьомого покохала. запопонував жити разом. зїхалися. через 3 тижні сказав шо не любить. восьмий прийшов на допомогу і ревно 2 місяці слухав моє ниття допоки не сказав що кохає. через 4 місяці при сварці заікнувся що його майбутня дружина з подружками пиво не питиме. я й втекла бо в мої плани то аж ніяк не входило. а… ще був один. він мав би бути номер 3. також покохала а він гад роги наставив. тричі. ну от. і як мене пвсля цього назвати? сексуально активна жінка чи хвойда? жаль шо в нас суспільство бере до уваги конкретне число а не обставини. оце от все сталося за 2 роки. комусь то юагато. зате я знаю шо шоразу я думала шо шось вийде. а воно он як.

  2. Мені покищо всього 14 років і про статеве життя ще ніяк не задумувалась і взагалі (не цим зараз голова забита),просто дивує одна дивна статистика ,що перші статеві стосунки у жінок у 17 приблизно ,а діти все частіше приблизно народжуються у 14-15 річних дівчат.Звісно кожен потребує ласки та любові ,але чи не зарано народжувати в 15 років?

Обсуждение закрыто.